Důležité parametry při postavení bazénu

Bazénová sezóna se pomalu blíží a zřejmě už nastal ten správný čas přemýšlet nad tím, zdali si také některý z bazénů koupíme. Máte už doma nějaký z dřívější sezóny? Budete jej opět letos stavět? V tom případě si můžeme zmínit pár triků, aby nám dlouho vydržel, neprotrhla se hned plachta a aby byla zajištěna jeho kompletně dlouhá životnost nejlépe bez poskvrnky, abychom nemuseli ještě kolem bazénu pořád něco řešit.

Vykopat terén je jednoduché, ano dá to samozřejmě nějakou práci, ale v podstatě si jen odměříte, kolik toho musíte vykopat a pustíte se do toho. Většinou se kouskem zapouští každý bazén, i když máte třeba jen malý kulatý o průměru tři metry. Vykopou se drny, kameny, tvrdá hlína, odstraní se případné hranaté nebo ostré předměty, aby v půdě nic nebezpečného nezůstalo. Myslete na to, že tradiční bazén se skládá jenom z plachty, která leží na zemi, takže pokud máte zrovna tento typ, pak si jistě moc dobře uvědomujete, že je zapotřebí, aby se plachta nepoškodila, proto je nesmírně důležité dbát zvýšené opatrnosti ještě před samotným postavením bazénu.

chlap v bazénu

Na takto upravený terén patří samozřejmě jemný písek. Ten bude pokrývat celou plochu a zaručí, že bazén bude stát na pevném, ale měkkém podloží.

Na písek patří podložka pod bazén https://www.chlorito.cz/geotextilie.

Geotextilie je v tomto bodu nedílnou součástí výstavby bazénu. A víte proč? Protože brání prorůstání zbytků trávy, zabraňuje také škůdcům, likviduje mikroorganismy, nedá šanci ani jiné havěti, netvoří se pod bazén plísně, a zejména chrání plachtu před poškozením.

žena se opalu

Geotextilie je odolná proti mechanickému namáhání a proto poskytne plachtě dokonalou ochranu před poškozením. Vy se tak můžete těšit na dlouhý život v bazénu a také na dlouhou životnost samotného bazénu. Podložku pod bazén aplikujeme nakonec, ta totiž přímo odděluje terén od plachty. Pak už jen stačí postavit vše ostatní a můžete se těšit z prvního koupání.