Jak udržet vyrovnaný studentský rozpočet po celý rok


Vyplňujte dotazníky– registrovat se k této práci můžete na internetu. Odměny sice nejsou vysoké, ale pokud si zvolíte více výzkumných panelů, za rok se to nasčítá. Je to způsob přivýdělku, kdy si vyplnění dotazníku přizpůsobíte svým časovým možnostem.

Přihlaste se do medicínského výzkumu– vhodná brigáda pro studenty v dobré fyzické kondici. Menší odběr krve zvládnete a finanční částka, kterou obdržíte, je zajímavá.

korále

Zkuste psát blog– v době internetu není těžké najít způsob, jak využít své kreativity. Psaní je činnost, které se dá naučit. A čím budete psát častěji, tím se budete více zlepšovat. Dodávat články můžete pro více internetových magazínů. Pokud budete dobří a budete mít o čem psát, sponzoři a jejich peníze si vás najdou sami.

Běžte pracovat za bar– stačí projít několik podniků ve městě a určitě práci najdete. Není sice moc dobře placená, ale pokud ji budete dělat s úsměvem na tváři, příjemným vystupováním si vysloužíte i nemalé dýško. A navíc při této práci poznáte mnoho nových přátel. Obzvláště, půjde-li o studentskou hospodu či klub.

Začněte doučovat – což vám zaručí slušnou přípravu na budoucí život a k tomu dobrý přivýdělek. Pro zaměstnané rodiče budete pravým požehnáním, pokud budete věnovat jejich ratolestem čas a potřebné školní vědomosti.

Pracujte pro školu– zahrnuje pomoc při organizování konferencí, pomoc se stěhováním, doprovod cizích profesorů na přednášky, příprava studentů prvního ročníku na studium. Aktivním přístupem můžete dosáhnout i na příspěvek z vědeckého grantu.

řetízky

Tvořte v pohodlí kolejního pokoje– možnost přivýdělku pro zručné a kreativní studenty. Firma dodá polotovary a studenti podle svých časových možností z nich tvoří dekorační předměty a ozdoby. Výdělek je závislý na množství zhotovených výrobků.