Dovolená s dětmi

Krásné pláže, slunce nad obzorem a vlnky na moři ženoucí se k pláži. Jdete s dětmi po pláži a brodíte se po kotníky ve vodě a je vám krásně. A teď realita, kulisa stejná ale jedno z dětí si vzpomnělo, že na pokoji nechalo medvídka a starší dítko se prostě a jednoduše nudí. Jak si užít dovolenou i s dětmi?

procházka se psem

Pečlivě zvolte lokalitu pro dovolenou

V dnešní době můžete cestovat v podstatě kamkoli, a ani s dětmi to není problém. Pokud chcete cestovat do krajin, kde panuje opravdu horko, pak zvažte cestu mimo největší horka – většinou tedy mimo sezónu. Počítejte také s tím, že nebudete moci trávit celé dny v horku na pláži, ale budete muset pobyt u vody prokládat spánkem ve stínu (nejlépe na pokoji). Pokud vás lákají hory, pak určitě neváhejte, ale pro změnu počítejte s tím, že děti toho moc neujdou a nedostanete se s nimi všude.

Doprava je důležitá

Pokud máte malé děti, které nevydrží sedět ani chvilku na místě a pláčou v autosedačce už po dvaceti minutách, nevolte žádné extrémní dálky na dovolenou. Pro takové děti bude spíš dovolená po České republice. Pokud se i přes do rozhodnete vyjet někam dál, doporučuji cestovat spíše vlakem nebo letadlem, kde budou mít děti spoustu zajímavých věcí na koukání a nebudou se tolik nudit. Zároveň vy budete mít možnost se dětem věnovat a nebudete se muset soustředit na řízení.

koupání dětí

Pořádně se zabalte

Zabalit si je velká část úspěchu. Narvat do kufrů všechno, co budete potřebovat na dovolené s dětmi může být docela oříšek. Pokud nejedete na konec světa tak se nestresujte, všechno se dá totiž koupit. Pokud jedete k moři, neberte si ani extrémní množství oblečení, propocené tričko můžete v klidu vyprat v umyvadle a usušit. Hlavně si zabalte léky pro děti i pro sebe a také opalovací krém a plavky. Nezapomeňte na oblíbené hračky dětí, abyste večer před spaním nezjistili, že jste v koncích bez usínáčka.

Užívejte si a neřešte blbosti

Ať se děje cokoli, snažte si dovolenou užít. Prší? No a co? I v dešti se dá užít spousta zábavy. Pokud si budete dovolenou užívat vy, užijí si ji i ostatní.


4.5/5 - (2 votes)