DO-RE-MI – zpěváci z ulice

Je tomu tak- V roce 1998, kdy na Nově ještě vládl pevnou rukou Vladimír Železný, začal tehdy nový pořad zvaný DO-RE-MI. Nikdo přesně na začátku nevěděl, o co jde. Šlo o to, že se mohl přihlásit kdokoliv, dokonce i děti a jít si zazpívat před televizní kameru. Do role moderátora televize obsadila hereckou hvězdu Pavla Trávníčka, jehož nezapomenutelnou roli jednak prince v pohádce Tři oříšky pro Popelku, ale i role dalších princů, plus dabing vystřelili do kategorie nejpopulárnějších herců v zemi.
K němu vybrali i ženu – herečku Sabinu Laurinovou.
rej ohňostrojů
Ta byla známá především z divadla a z dabingu, kde většinou s prominutím dabovala pěkné potvory. Lidé ji tudíž skoro vůbec neznali z televizních obrazovek, jelikož se tak moc často neobjevovala. Nikdo netušil, jak se pořad ujme a co z toho bude. Hned během první sezóny si vydobyl jedno z prvních míst, co se týká sledovanosti. Velkou zásluhu na tom měli právě oba herci a moderátoři.
Přestože byla Sabina Laurinová v té době divákovi téměř neznámou, tak se z ní stala hvězda, které přišly další herecké příležitosti. Pořad tedy spočíval v tom, že přišlo šest až osm soutěžících, které moderátoři vybrali na ulici. To se dělo na začátku. Pak už se lidé hlásili sami. Po zazpívání s nimi vedli moderátoři rozhovor a velmi často je dostali do úzkých, v tom dobrém slova smyslu. Po rozhovoru přišla na řadu porota.
Ta se skládala ze tří členů. Do ní obvykle usedali zpěváci, herci, moderátoři, občas i modelky, prostě známé a populární osobnosti. Na pomyslné křeslo předsedy poroty usedal vždycky jeden z diváků v hledišti. Ten se losoval. Někdy se stalo, že ten, jenž byl vylosován nešel a tak se muselo losovat znovu. Losovaly to obvykle známé ženy, jenž usedli v porotě. Pořad DO-RE-MI se totiž snažil, aby vždy byla v porotě jedna známá žena.
ptačí zpěv
Výjimečně se stalo, že byli dvě a mezi nimi známý muž. To potom losoval předsedu poroty on. Po odzpívání udílely body. Předsedy vždycky první a po něm ostatní. Následně se to sčítalo na papírech, kde to všichni měli před sebou. To bylo v těch prvních sezónách. Potom, jak se pořad vyvíjel, tak předseda už bodoval tajně, aby bylo větší napětí. Ten soutěžící, jenž měl nejvíce bodů, zvítězil a odnesl si domů tehdejších deset tisíc korun.
Stávalo se, že byli dva soutěžící se stejným počtem bodů a to se posléze losovalo tak, jako u předsedy poroty. Ovšem tady se z klobouku vytahoval barevný míček. Jen minimálně se stalo, že všichni soutěžící měli stejný počet bodů, ale stalo se tomu. Pořad DO-RE-MI byl mimořádně oblíbený mezi diváky, kteří pokaždé na 45 minut usedli k televizním obrazovkám, aby se na něj podívali. Vysílal se jednou týdně, obvykle v pátek. Když ze dne na den skončil, diváci byli v šoku.