Zábava, ale i nebezpečí

Populární zábavou dnešních dětí a mladistvých je internet. Tím pádem i komunikace na síti, kde se lehce seznámí s kýmkoliv. Mezi oblíbené komunikační stránky se řadí například i Omegle. Je to webová stránka, kde uživatel je anonymní. Jediné s čím musí souhlasit na začátku zapnutí chatu je věková hranice, která je nastavená na 13let. Ovšem pokud je dotyčnému mezi 13 – 18 lety, tak by zde měl být pod dohledem rodiče. Ano samozřejmě tomu tak není. Rodiče v drtivé většině případů ani nevědí, co jejich dítě na internetu provádí.

Video hovor

Nehledě na to, že se dítě nevědomky vystavuje na těchto stránkách nebezpečí od lidí s různými sexuálními návrhy.
Tito predátoři si neberou servítky a vědí přesně jak s dítětem jednat, aby dosáhli svého. Většinou se jedná o „útok“ na dívky, které jsou zvídavé a začínají objevovat zájem o kluky. A tohle je příležitost pro všechny tyto muže, kteří zneužívají jejich naivity. Jsou na ně milý, naslouchají jim a povídají si s nimi o tom jak si nerozumí s rodiči.

Zajištění bezpečnosti

Prostě jsou jim oporou, kterou v daném momentu potřebují. A tak se stávají důvěryhodnými a takové dívky jim sdělí i své osobní údaje. Díky kterým se stávají snadnější obětí. Další kámen úrazu je, že Omegle má možnost použití webkamery, tak je to o to nebezpečnější. Když už spolu komunikují na webce, tak je poté snadné oběť vydírat, že když něco neudělají, tak pošle rodičům fotku, kde se mu třeba ukázala ve spodním prádle. Proto je na místě zařídit třeba rodičovský zámek na takové stránky. Pomocí takové aplikace můžete mít přehled o činnostech svého potomka. Chráníte ho před vlastní nevědomostí. Jako rodič musíte pořad vše vysvětlovat, ale někdy ani rodič nevysvětlí, tak je potřeba tomu někdy předejít. Když už jsou ke stažení aplikace, které zajistí  internetové bezpečí, tak proč toho nevyužít. Chraňme své děti, dokud není pozdě.