Jak vybrat dětem kreativní hračky


Zatímco na trhu se nabízí spousta hraček, které se prodávají spíš jen kvůli značce, a dítě si s nimi ve skutečnosti vůbec nevyhraje, je na vás jako rodičích, abyste rozlišili, které hračky jsou pro dítě prospěšné, hezky rozvinou jeho fantazii. Jaké jsou ty nejlepší?

Stavebnice

Už i ty nejmenší děti se učí skládat věci dohromady, a s radostí objevují, jak do sebe vše pasuje. Čím jsou starší, tím víc si užijí vytváření nové způsoby, jak něco postavit. Proto jsou nejlepší hračkou pro děti právě stavebnice. Pro ty nejmenší je například úžasná stavebnice lego mašinka Tomáš, pro ty starší různé větší stavebnice, které ponechají prostor pro fantazii, a děti si z nich dovedou vytvořit právě to, co chtějí.

barevné lego

Omalovánky

Ačkoliv se to zdá jako samozřejmost, volba správné omalovánky je velmi důležitá. Nejen že děti vykreslují dle svého, je důležité jim ukázat, jak správně vykreslovat, aby nepřetahovaly, nebo nevynechávaly bílá místa.

Dráhy

Vláčky na kolejích, nebo autodráhy s autíčky jsou pro dítě také skvělou volbou. Proč? Protože při hraní si s dráhou dítě vymýšlí různé příběhy cestujících, zkoumá způsoby nehod, bezpečnosti, učí se pochopit chování na silnici, a dokáže si s touto hračkou vyhrát celé hodiny.

Plastelína

Plastelína je úžasná hmota, ze které děti dovedou celé hodiny vytvářet nejrůznější předměty, jaké jim jejich fantazie dovolí. Kromě toho se však při hnětení barevné hmoty rozvíjí jejich drobná motorika, a tak se zlepšují v mnoha dalších ohledech. Při hraní s plastelínou je nejlepší určit místo, kde si budou hrát, a použít ochranné prvky jako ubrus, díky kterému nebudete mít plastelínu po celém domě.

hraní s plastelínou

Dbejte na to, aby vaše dítě nemělo hraček až příliš. Ačkoliv mu jistě chcete dopřát, a televizní reklamy vybízejí k nákupu nejnovějších hraček, nakonec si nebude hrát s ničím, protože se nebude moci rozhodnout, a také si ničeho nebude umět vážit. Nakupujte hračky v obchodech, které nabízejí kvalitní produkty, jako je například internetový obchod Mašinka Tomáš.