Rizikový žadatelé: Jak a kde žádat o úvěr?

Pro banku může být žadatel příliš rizikový hned z několika důvodů a velmi náročně se této pomyslné nálepky bude zbavovat. Problémem může být nízká bonita, nedostatečný či špatně prokazatelný příjem, příliš mnoho závazků, nedostatečná bonita ad. Není zapotřebí propadat panice, pokud vám banka vaší žádost o úvěr zamítne, existují i další možnosti, které vám nakonec potřebné peníze přinesou. A samozřejmě, zaměříme se pouze na ty legální…

Nebankovní společnosti nabízí řešení

Nebankovky jsou pro mnohé trnem v oku, neboť se zdají býti až příliš velkým rizikem. Ne vždy je to ale pravda. Mnoho lidí je volí hlavně pro jejich spotřebitelské úvěry a jen málokdo přitom ví, že je možné žádat třeba i o hypotéky bez registru https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/penize-ihned/.

Finanční gramotnost

Nebankovní sektor je v mnohých ohledech ke svým potencionálním klientům velmi vstřícný, to všichni moc dobře víme. Často se ale mylně domníváme, že za touto vstřícností je nekalý úmysl poskytovatelů. Samozřejmě se s takovou zkušeností můžeme v nebankovním sektoru setkat, ale jedná se spíše o výjimku než pravidlo. Pravdou je, že nebankovní společnosti jsou pro rizikové žadatele mnohdy jedinou záchranou stanicí před krachem. Banky takovým žadatelům odmítají půjčit a těm bohužel nezbývá jiná možnost, než se na společnosti v nebankovním sektoru obrátit.

Vlastní bydlení

Navíc některé společnosti nabízí zprostředkování úvěru online, díky kterému odpadá osobní návštěva pobočky či složité papírování. Naskenované dokumenty jen stačí přiložit k žádosti, navolit podmínky a pak jen čekat, jak se k žádosti postaví samotný subjekt. Pokud žádost dopadne s kladným vyřízením, peníze můžete mít k dispozici velmi rychle.

U nebankovních hypoték je zapotřebí počítat, stejně jako v bankách, se zástavou nemovitosti. Ta slouží jako pojistka v případě, kdy by dlužník neplnit své závazky vůči společnosti.