Reference na 3D tisk

V jednadvacátém století je pro nás všechny samozřejmostí tiskárna a podobné tehnologie. 3D tiskárna se však objevila takřka nedávno, a přesto se téměř přes noc stala oblíbeným hitem dnešní doby. Produkty, které lze na této tiskárně vytvořit, můžeme vidět všude kolem nás. Kromě drobných dekorací, nebo hraček, se tyto 3D tiskárny začaly využívat třeba při stavbách domů, nebo například v lékařství. Stejně široké jako spektrum využití je však i samotná nabídka tisku, či dokonce prodeje domácích 3D tiskáren. Není tedy problém si vlastní dekoraci, hračku, či jakýkoliv jiný předmět nechat vytisknou. Nejpoužívanější metodou tisku býva FFM, či jinak známé FFF, přičemž se samotný výrobek tiskne tavením plastu a jeho vrstvením. Jelikož se výrobek neobrábí, ale naopak vrství, vzniká tak mnohonásobně menší množství odpadového materiálu, jinak řečeno se tedy jedná o additivní metodu.

jméno

Pokud se tedy pro vytvoření Vaší zakázky rozhodnete, určitě se nemusíte obávat ani samotných rozměrů výsledného produktu. 3D tiskárna je totiž schopna vytvořit i předměty o velikosti sotva pár milimetrů. Stejně tak nemusíte mít ani obavy o množství, jelikož je možné vytisknout jak prototypy, tak i celou sériovou výrobu. Samotné produkty, vytvořené na těchto tiskárnách, pak najdou své uplatnění naprosto v každém oboru, či odvětví. Nejčastěji se s nimi můžeme setkat v oborech automotive, design, strojírenství, elektro, nebo hračkářství.

váza

Mimo samozřejnou volbu velikosti a rozměrů, stejně tak i množsví, si pochopitelně můžete prohlédnout i materiály, přičemž nejčastěji používané jsou PLA, ABS, PC-ABS, ASA, PET-G, FLEXI (guma), WOOD (materiál plněný dřevem), NYLON, nebo třeba materály technické, které jsou plněný carbonem, či skleněnými vlákny. Dále máte možnost také barevného tisku, a to i čtyř barev v jedné vrstvě. Pokud však váháte, jak by mohl Vámi zvolený design výrobku ve finále vypadat, můžete si prohlédnout reference, kde jistě najdete představu, nebo dokonce inspiraci.