Stěhování v Liberci můžete i odmarodit

Kdo z vás se někdy stěhoval tak, že šlo o přemístění inventáře celého bytu nebo rodinného domu, dobře si uvědomuje, že největší zátěž, zejména psychická, přicházela až po přestěhování do nového působiště. Byla o to větší, pokud jste se stěhovali sami. Jde totiž o to, že stěhování v Liberci https://stehovani-mamut.cz/stehovani-liberec/ a kdekoli jinde je velmi náročný a zdlouhavý proces, a že vám v jeho průběhu mohou výrazně docházet síly. Zpočátku jich máte dost, pokud jste odpočinutí a vyspalí, ale ke konci je to pro netrénované osoby mnohdy nad jejich síly. Stává se, že po přestěhování uleháme na lůžko a jsme nemocní, protože náš imunitní systém není na takový nápor stavěný.

stěhovací procedura

Ušetřete někde jinde

Pokud jste spořiví, neradi se zadlužujete (což vám schvalujeme) a uvážlivě své finance investujete do rozumných projektů, snažte se pro stěhování peníze naopak vyhradit, aby šlo o akci precizně zorganizovanou, s minimální zátěží pro vás samotné. Pokud totiž za vás stěhovací firma vykoná ty nejobtížnější kroky, můžete být bez obav a svůj čas věnovat zejména administrativě (kterou za vás stěhováci nevyřeší) a zároveň vybalování věcí z krabic, rozmístění nábytku, zabydlování a úklidovým pracím. Snažte se tedy ušetřit v jiných položkách rodinného rozpočtu a stěhovákům přenechejte to nejobtížnější:

příprava na stěhování

Montáž nábytku – rozebíratelný nábytek raději nechte rozebrat, aby se nepoškodil při transportu, a znovu smontovat. Nejobtížnější je to zejména u kuchyňských linek, velkých postelí s úložným prostorem a vestaveb na míru.

Těžká břemena – stěhováci jsou zvyklí nosit klavíry, chladničky, koberce, pračky, velké televize a další „chuťovky“ třeba i po schodech, kde není nebo nefunguje výtah, případně jde o malý výtah osobní, kam se větší předměty nevejdou. Kdybyste tuto operaci podnikli vy, např. do pátého patra bez výtahu, bude vás to stát hodně sil.

Počasí – když do stěhování promluví nepříznivé počasí, může vás to rovněž vyčerpat, až z toho onemocníte. Stěhovací firmy ovšem pracují za každého počasí a můžete se na ně v tomto směru spolehnout.