Potřeba půjčky

Ano, tím někdy vznikne situace, že je třeba si půjčit. Takové nenadálé vydání zacloumá každou peněženkou a není-li člověk zrovna milionář, musí si peníze někde sehnat.

Můžeme si uvést několik příkladů. Například automobilová nehoda. Auto je poškozeno a rodina se bez něj neobejde, protože jinou možnost dopravy nemá. Je třeba rychle zaplatit opravy, nebo koupit nový vůz. S opravou by to jakž takž šlo, ale pokud je potřeba nový vůz, je nutno mít na něj peníze.

Druhý příklad, nenadálá vichřice, nebo kroupy poškodí střechu. Takže první déšť nám v obýváku udělá poměrně slušné oraniště. Je třeba střechu rychle opravit a zase je třeba peněz. Hotovost na to nemáte. Takže co?

bankovky

Vidíme, že jsou situace, které nemůžeme ovlivnit, nebo jim zabránit. A pokud nemáme potřebnou hotovost, oběhneme známé a příbuzné, aby nám nějaký obol zapůjčili. Vracíme se s dvaceti korunami na pivo. Takže jdeme do banky. A pak zase z banky, kde jsme neuspěli. Proč?

V naší republice jsou dva uznávané registry dlužníků. Pokud je tam člověk uveden, je na něj nahlíženo jako na podvodníka, nebo přinejmenším neplatiče. A kdo vám uvěří, že budete splácet, když jste právě v takovém registru zaneseni?

vějíř z bankovek

Nemusíte se tam dostat vlastní vinou. Stačí jen pozdě poslat platbu, která je již evidována jako dlužná a je z toho průšvih až na půdu. A člověk je nahlášen správcům registru.

Není však třeba házet flintu do kukuřice. Ani se tam ukrýt a na nic nemyslet. Je lépe myslet a kontaktovat společnost, která není tak cimprlich na nějaké registry. A taková společnost existuje. Jedině ona se zabývá pojmem jako je americká hypotéka bez registru. To v praxi znamená, že sice do registru nahlédne, což ze zákona musí, ale nebere na tamní údaje takový ohled, jako jej musí brát bankovní dům. Takže vám peníze klidně a rychle půjčí, i když tam figuruje vaše jméno.