Co jsou to FAQ


S věkem internetu přišla i nová terminologie. Ta je obvykle převzata z anglického jazyka, a především starším lidem může působit jisté potíže. Není totiž snadné se v těchto výrazech orientovat, pokud nevíte, co přesně znamenají.

Celé věci příliš nepomáhá ani fakt, že se zde často používají zkratky. Typickým příkladem může být FAQ https://kancelar29.cz/faq/. To je výraz, se kterým se setkáváme poměrně často. Najdeme jej jako odkaz na mnoha webových stránkách, často se o něm mluví také na diskusních fórech. Co ale přesně znamená?

hledání odpovědi na konkrétní otázku

Zkratka pochází samozřejmě z anglického jazyka, v tomto případě z výrazu Frequently Asked Questions. Ten se nejčastěji (a také nejpřesněji) překládá jako Často Kladené Dotazy. Je však jasné, že zkratka ČKD by byla ještě více matoucí. I proto se u nás používá ta anglická.

Dobrá, ale co zde přesně najdeme? Jak již název napovídá, je to odkaz na část webu, kde najdeme odpovědi na otázky, které lidé nejčastěji mají, ať už ohledně firmy samotné či konkrétního produktu. Cílem je, aby se lidé nemuseli opakovaně ptát na to samé a pracovníci nemuseli odpovídat na stále ty stejné otázky.

\'nápis

I proto vybrali ty, na které se lidé ptají nejčastěji, a spolu s odpověďmi na ně je takto zveřejnili na firemním webu. Díky tomu se zákazníci nemusí ptát a čekat, až jim přijde odpověď, místo toho ji mohou zjistit okamžitě.

Rozhodně je to výhodné, a je také doporučováno, abychom si je prošli ještě dříve, než uskutečníme koupi. Můžeme zde totiž najít věci, které by nás hned nenapadly, avšak které by mohly být důležité v budoucnu. Tak důležité, že mohou dokonce ovlivnit rozhodnutí o koupi či výběr konkrétního produktu.

Není tedy pochyb o tom, že se jedná o velmi užitečnou věc, i když ji spousta lidí nedoceňuje. Věřte ale, že nakonec může pomoci i vám. Koneckonců, od toho tu přece je. Byla by tedy škoda ji nevyužít.