Co nepatří na obličej

Co některé „odbornice“ doporučují dívkám a ženám k aplikaci na pokožku obličeje, to je někdy opravdu „o zdraví“. Než poslechneme „úžasné“ nápady oblíbené internetové hvězdičky, vezměme rozum do hrsti! Na citlivou pokožku obličeje se mnoho produktů podle varování skutečných odborníků vůbec nehodí a můžeme si jejich použitím přivodit zbytečně různé zdravotní komplikace. Co na obličej rozhodně nepatří?
 blondýna s akné
Maska z jedlé sody
Má odstranit odumřelou zrohovatělou kůži, omladit a zkrášlit. Stačí prý smíchat s kokosovým olejem a vodou a je hotovo. Na obličej bychom to ale raději dávat neměli. Tedy kokosový olej bez sody ano. Soda je jak známo produktem zásaditým. Má pH 9. Naše pleť má pH 4,5 až 5! Co se stane? Vysušení, podráždění, narušení ochranné vrstvy a otevření „brány“ infekcím!
 tvář s akné
Citronová šťáva
Ta je naopak příliš kyselá (pH 2). Má prý odstranit nežádoucí mastnotu a pigmentové skvrny. Inu, v ní obsažená kyselina citronová to třeba zvládne! Ale také může dojít ke značnému podráždění a vzniku zánětu. Navíc zvyšuje citlivost naší kůže na sluneční paprsky.
 
Cukrový peeling
Na tělo možná ano, ale dřít si s ním jemnou pokožku obličeje? Je to riskantní. Hrozí zbytečné poranění a nepříjemné infekce.
 
Majonézová maska
Ta má zase úžasně hydratovat pokožku. No, hydratovat se dá i aplikací vhodnějších surovin. V případě majonézy se můžeme dočkat namísto „svěží hydratované pleti“ něčeho úplně jiného. Ucpaných pórů a nehezkých pupínků. Majonéza je k hydrataci obličeje nevhodná. Je příliš hutná a kyselá.
 
Fixace líčení lakem na vlasy
Také „prima nápad“ nějaké „myslitelky“. Pěkně si zafixovat náš krásný make – up použitím laku na vlasy! Tato „vychytávka“ je také nebezpečná. Lak na vlasy pokožku obličeje jen vysuší, ucpe její póry a podráždí. Krásné líčení může pak být „korunováno“ nehezkými červenými skvrnami. Skutečně dobrá rada na večírek!