skladování


Máte u domu velkou zahradu, kde pěstujete zeleninu? Pokud ano, přemýšleli jste někdy nad skladování zeleniny. Nebo vám je to jedno a prostě ji jen očistíte a dáte do mrazáku, nebo jí dáte do sklepa. Já se nepovažuji za nějakého velkého zahrádkáře, ale moje zahrádka je celkem veliká a máme ji s mamkou na půlky, takže se oni staráme spolu. Je to hezké, když máme něco společného, jsme si tím aspoň blíž. Pěstujeme různou zeleninu. Jelikož mám děti tak ty jí mají strašně moc rády, hlavně třeba takový hrášek. Ten nejstarší by se po něm mohl utlouct. A tak máme dva záhony, tak snad mu budou stačit.

přepravky

A co nestihne sníst tak zavaříme. Dále pěstujeme například mrkev, petržel a celer. Jelikož máme rádi polévky, tak bez téhle zeleniny se opravdu neobejdeme. Dále třeba takový ledový salát, který je fakt úžasný anebo okurky. Dále ještě cukety, které máme opravdu rády. Děláme z nich cuketové placky, které jsou opravdu top. Opravdu doporučuji vyzkoušet. Tak že u nás zelenina vede na plné čáře. Pěstujeme si jí po potěšení, ale i kvůli tomu, že v obchod je opravdu drahá, a navíc domácí je přeci domácí. Takové třeba rajčata, do kterých se zakousnete a ty rajčata jsou tak šťavnatá, že jsou až výborná.

přepravka

To samé další zelenina. Prostě se to s tou obchodovou nedá srovnat. A hlavně třeba takové brambory. Už se mi několikrát stalo, že jsem koupila v obchodě brambory a půlka jich šla do koše, protože byla plesnivá. Na víc se mi stalo i u stánkového prodeje, že brambory byli sladké, tak že nejspíše byli přemrzlé. Ale když máme tolik zeleniny, tak jí taky musíme někde skladovat, než jí všechnu zpracujeme a zkonzumujeme. Používáme přepravky na zeleninu, které nám v tomhle opravdu hodně pomůžou. Jsou hlavně skladné, a tak když je poklademe na sebe, tak budeme mít více místa ve sklepě. A jsem ráda, že se to nemusí válet někde na zemi.