Co opravdu potřebuje miminko

Jste těhotná a čekáte své první miminko? Pak jistě přemýšlíte o tom, co vše budete muset pro své děťátko pořídit. Rády byste se vyhnuly kupování zbytečných věcí, které později nevyužijete? Zkuste se poptat svých zkušenějších kamarádek, které již nějaké to dítko doma mají a spíše vám řeknou, bez čeho se opravdu neobejdete. Nebojte se klidně zeptat více maminek, protože každá má trochu jiné zkušenosti a potřeby.
novorozeně na ruce.jpg
Stanovte si vlastní priority
Pro každou maminku, jak brzy zjistíte, jsou podstatné jiné věci. Jedna by si nikdy nepořídila starší kočárek, druhá raději peníze investuje do plen z biobavlny, třetí do elektrické odsávačky atd. Položte si proto otázku, které věci jsou pro vás z výbavičky nejdůležitější a jste do nich s partnerem ochotni investovat i větší částky peněz.
batole na dece.jpg
Dále si sepište seznam věcí, u kterých vám nebude vadit, že jsou z druhé ruky. Až takovýto seznam budete mít, můžete se poptat na jeho jednotlivé položky kamarádek či se porozhlédnout po nabídce dětských bazarů. Zamyslete se také nad vaším dosavadním způsobem života a nad tím, jak si jej představujete s miminkem. To vše totiž má vliv na složení budoucí výbavičky. Pokud rádi podnikáte výlety do přírody a chcete v tom pokračovat i po narození dítěte, je na místě uvažovat o pořízení nosítka, neboť do terénu se jisté hodí lépe než kočárek.
výbavička pro holčičku.jpg
Bez čeho se opravdu neobejdete?
Základní součástí výbavy je oblečení pro miminko. Malé kousky hadříků s roztomilými motivy dokážou rozněžnit nejednu nastávající maminku. Je přesto dobré mít na paměti, že zejména malí kojenci rostou doslova jako z vody a první nejmenší oblečky budou nosit skutečně jen pár týdnů, a proto není třeba mít doma dvacet bodíček velikosti 56. Navíc je víc než jisté, že se do pořizování výbavičky rádi zapojí i nastávající prarodiče, zejména tedy babičky. Nakupujte tedy nejen oblečení s rozvahou.
Co dále koupit?
· Autosedačku
· Kočárek
· Pleny (látkové i papírové)
· Vaničku či koupací kyblík
· Postýlku (monitor dechu)
· Rychlozavinovačky
· Lahvičku na mléko, dudlík