Co nakoupit, pokud si chcete pořídit kočku

Jsou to velmi inteligentní, elegantní a oblíbená zvířata. Kočky si zamilujete pro jejich osobitost, ladnost i svéhlavost. Nejste pro ně středobodem vesmíru, jako je tomu u psů. Pozornost a lásku kočky si musíte zasloužit a je časově omezená. Jako domácí mazlíčci jsou velmi samostatné, ale neznamená to, že vás doma nepotřebují. Pokud vás všechny vlastnosti koček uchvátily a rozhodli jste se si tohoto čtyřnohého mazlíčka pořídit, je třeba se na jeho příchod připravit a nakoupit všechny nezbytnosti. Jaké to jsou?
Hrající si kočka
Některé vybavení je zcela jasné. Chybět by vám neměly misky na vodu a jídlo. Některé se prodávají „spojené“, což se může jevit jako praktická varianta, neboť je kočka jen tak neposune. Hůře se však u nich vyměňuje voda, pokud jsou ve druhé misce zároveň granule. Další nezbytností je kočičí záchod. Ten si pořiďte i v případě, že budete kočku pouštět také ven. Jako malé koťátko to jistě ocení. S nákupem záchůdku úzce souvisí i výběr steliva. To může být silikátové, nebo třeba bentonitové, které však trochu práší. Před příchodem kočky do domácnosti vyberete také vhodné krmivo, které by mělo odpovídat věku kočičky.
Ležící kočka
Kočky jsou od přírody velmi hravá zvířátka. Chybět by jí tedy u vás neměly hračky a další pomůcky proto, aby se mohla vyřádit. Pořiďte jí plyšové myšky či hračky s šantou kočičí, které budou čtyřnohého mazlíčka přitahovat svou vůní. K dostání jsou také nejrůznější interaktivní hračky, kdy zvíře za splnění nejrůznějších úkolů dostává odměnu v podobě pamlsku. Nezapomeňte také na škrabadlo. Kočky si potřebují brousit drápky, a pokud nechcete, aby k těmto účelům využívala váš nábytek, je škrabadlo naprostou nezbytností. Můžete jej pořídit samostatně, nebo rovnou jako kočičí strom spojený s dalšími hračkami a kukaněmi, kam se může zvířátko schovávat. Máte tím tak vyřešeno rovnou i pořízení kočičího pelíšku.