Zeolit v domácnosti

Nežádoucí látky ve vodě a v ovzduší a nepříjemný zápach nemusí váš život provázet, jestliže vyzkoušíte kámen s názvem Zeolit Eshop Techneco. V domácím prostředí se uplatní na mnoha místech a jeho přednosti už vyzkoušelo mnoho zvídavých lidí. Nedají na jeho účinky dopustit.okraj venkovního bazénu.jpg
Zatuchlina – nepříjemný odér zatuchlého textilu, kůže, koženky a dalších materiálů, které jsou skladovány v prostředí bez volného proudění vzduchu, případně s vyšší vlhkostí, začnou být po určité době nepříjemně cítit. Způsobují to některé bakterie a plísně, které se živí organickým materiálem. Zatuchliny se zbavíte jednoduše přídavkem zeolitu.
Prostředky pro praní prádla – jistě jste někdy zaslechli, anebo máte dokonce osobní zkušenost s bezfosfátovými pracími prostředky. Fosfáty zatěžují životní prostředí a podporují přemnožení nežádoucích sinic a řas, s nimiž lidstvo nyní zápasí v nerovném boji v mnoha vodních rezervoárech – rybnících, jezerech a řekách. Prostředky bez fosfátů jsou tedy vhodnou volbou do každé domácnosti a základ těchto výrobků tvoří drobné krystalky zeolitu. Mají jedinečnou schopnost na sebe vázat toxické látky a přispívat ke zlepšení procesu praní.
Bazénová filtrace – žádná nádrž naplněná vodou, která má sloužit pro rekreační účely, nemůže být v provozu bez filtračního zařízení – pohonné jednotky (čerpadla) a filtrační nádoby. Jestliže chcete vodu filtrovat skutečně efektivně a s minimálními náklady, zvolte právě zeolit, který zároveň šetří bazénovou chemii. Zbavuje nežádoucích látek totiž nejen mechanicky, ale i chemickou cestou pomocí vytěsňování iontů některých přirozených prvků a jejich záměnou za toxické dusíkaté odpadní sloučeniny.bílý květ na hladině bazénu.jpg
Skladování ovoce – v chladnější místnosti s teplotou v rozmezí od 5 do 17 stupňů Celsia lze delší dobu skladovat ovoce a zeleninu, aniž by začala výrazně plesnivět. Zeolitem rozhodně nic nezkazíte, spíše naopak podpoříte odstraňování nežádoucích plísní a hniloby. Tento proces funguje spolehlivě i při pokojové teplotě, kdy vám trvanlivost např. jablek, hrušek a meruněk prodlouží až o několik týdnů.
Cigaretový kouř – s kouřením cigaret je spojena kromě zdravotních problémů i řada nepříjemných jevů. Především typický odér, kterým nasákne většina věcí v domácnosti. Zeolit v kombinaci s čističkou vzduchu a uhlíkovým filtrem dokáže v tomto směru doslova zázraky.