Navštivte asijskou Havaj

Ostrov Chaj-nan si tuto přezdívku vysloužil před několika lety, a to hlavně díky nádherným písčitým bílým plážím, ultramoderním hotelům, perspektivní architektuře a samozřejmě díky tomu, že se tento ostrov stal turistickým lákadlem. Přesto si však zachovává tradiční tvář a najdou se tu segmenty, které jsou jednoznačně stále ještě tradičně čínské.
–          Tyrkysové moře
–          Čistý vzduch
–          Příznivé ceny
–          Kvalitní služby
–          Bílé pláže

Všechny tyto důvody udělaly z ostrova Chaj-nan úžasnou destinaci k dovolené. Do Číny se však nikdo nehrne, tento ostrov je turistům stále ještě neznámý. Proto pokud toužíte po Havaji, ale levněji a bez tolika lidí, vydejte se právě na tento ostrov.

San-ja
–          Hlavní město celého Chaj-nanu má sedmikilometrovou pláž. Na ní se můžete do sytosti vyblbnout na nejrůznějších atrakcích, příležitostí k vodním a plážovým sportům je tu až příliš.

Perlová farma
–          Zde se můžete podívat, jak se pěstují perlorodky, jak se sbírají a také si můžete poslechnout, jak se přesvědčit o pravosti perel.

Opičí ostrov
–          Tento ostrůvek je od Chaj-nanu vzdálený asi sedm kilometrů, dá se na něj dostat buďto lanovkou, nebo lodí. Na tomto ostrově naleznete tisíce opic, které jsou většinou poměrně přátelské.
 
Pokud se sem vydáte, měli byste vědět, že je tento ostrov domovem tradiční čínské medicíny. Navíc je to jeden z nejteplejších ostrovů celého jihočínského moře. nacházejí se zde termální prameny, které mají léčivé účinky, jež mají teplotu až sedmdesát stupňů celsia. Většinu civilizace najdete na pobřeží, ovšem existují zde i dvě původní vesnice ve vnitrozemí ostrova. K těm zatím žádný vývoj ještě nedorazil, takže pokud se chcete podívat, jaký je život v čínských zemích, vydejte se na trek do středu ostrova. Tam najdete skupiny Li a Miao – ty stále žijí podle věčných tradic staré Číny.