Jak přežít nečekaný výpadek peněz

V dnešní době jsou peníze bohužel v dnešní době věc, bez které se jen těžko obejdeme. Jak si poradit, pokud nám na nějakou dobu vypadne příjem? V tomto článku budeme řešit krátkodobý výpadek příjmů, maximálně na tři měsíce. To je ta jednodušší varianta, mnohem horší je, pokud se jedná o výpadek příjmů delší. Jak postupovat při krátkodobém výpadku příjmů?
euro centy
1. Rozpočítejte si úspory
Sečtěte si všechny úspory, peníze si rozpočítejte na období, po které budete mít výpadek příjmů. Předpokládejme, že víte, jak dlouho budete mít výpadek příjmů, a tím pádem budete mít počítání jednodušší. Peníze si rozdělte do obálek na jednotlivé období, tak abyste především zaplatili nájem či hypotéku, energie a další nutné věci. A co vám zbude, to pak rozpočítejte na jídlo a další výdaje. Je důležité si uvědomit, že prostě budete muset být hodně skromní a nebudete si moci extra užívat.
2. Vyjezte zásoby
Na jídle se dá ušetřit, můžete jíst levnější potraviny ale také vyjíst zásoby z mrazáku a ze spíže. Většina trvanlivých potravin, které máte doma, se vám sice rychle přejí, ale ve výsledku vám vystačí na hodně dlouho. Navíc většina z nás má v mrazáku hodně masa, takže i s tím se dá dobře pracovat.
3. Nepůjčujte si od nebankovních společností
Pokud to není nutné, nepůjčujte si peníze od nebankovních společností, ale zkuste požádat v nutných případech rodinu. To nejhorší co se může stát je totiž to, že se zadlužíte a dostanete se do spirály dluhů a budete mít problémy i v budoucnu, kdy sice budete mít i příjem ale také o to větší dluhy.
budík u mincí
4. Najděte si brigádu
Pokud máte možnost, najděte si brigádu i mimo váš obor a zaměření. Peníze jsou potřeba a krátkou dobu vydržíte i za pokladnou supermarketu. Pokud se vám podaří najít dobrou brigádu, pak si třeba najdete i novou možnost přivýdělku v budoucnu.