Jak na domácí pleťovou masku

Možná se budete až divit, z čeho všeho se dá domácí pleťová maska vyrobit, protože dá se použít opravdu všechno, co v domácnosti máte. Samozřejmě, než se pustíte do experimentování s kdejakou potravinou, která Vám přijde do cesty, zkuste si přečíst následující článek a zkusit si vyrobit masku pro Váš typ pleti – kladné výsledky uvidíte už po pár použitích.

Několik “receptů“ podle typu pleti

Citlivá pleť
Do masky na citlivou pleť nesmíte přimíchat nic, co by pleť zbytečně podráždilo, proto zapomeňte hlavně ovoce výrazné chuti, které většinou obsahuje nějaký druh kyseliny. Ideální a velmi snadné je udělat si masku z avokáda, kdy pouze vydlabete avokádo a z vydlabané dužiny si uděláte kašičku, kterou si nanesete na obličej a necháte cca 10 až 15 minut působit. Skvělá pleťová maska taky může vzniknout z hrušky, ½ lžíce medu a lžíce smetany.

Normální a smíšená pleť
U tohoto typu si můžete dovolit mnohem více i agresivnějších masek a i pleťových peelingů. Můžete vyzkoušet např. z heřmánku nebo z tvarohu a lžíce medu. Obě masky necháme působit okolo 20 minut a poté opláchneme. Pleť bude příjemně jemná a maska jí dodá pružnost.

Nečistá pleť
Tato pleť potřebuje než masku spíše peeling nebo maska s peelingovým účinkem, ale i tak dbejte i na další vlastnosti Vaší pleti – pokud je Vaše pleť i tak dost citlivá, tak volte jemnější a méně agresivní peeling. Oves v tomhle může být Vaše spása v několika podobách. Pokud Vaše pleť něco vydrží, můžete si vyrobit masku za pomocí banánu, trochy jogurtu a celých (nemačkaných) ovesných vloček. Tyto suroviny smícháme dohromady a potom se chováme, jako bychom měli peelingovou masku (obličej jemně masírujte vzniklou směsí).

Pokud máte jemnější pleť, tak si vyrobte masku z ovesné mouky a vody. Po smíchání vznikne kaše, kterou si naneste na obličej a nechte ztvrdnout. Potom masku z obličeje sloupejte – úžasné vyčištění znečištěných pórů.

Mastná pleť
Základ směsi pro tuto masku je jablko, které oloupete, a buď nastrouháte, nebo rozmixujete. Potom přidáte lžičku jogurtu, medu, ovesných vloček a skořici. Kašovitou směs naneste na obličej a nechte působit zhruba čtvrthodiny.